avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Unde solicit cazierul fiscal pentru deschidere PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Unde solicit cazierul fiscal pentru deschidere PFA?

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti si pe mine daca se poate, in legatura cu acest subiect: nu stiu sigur daca am sau nu cazier fiscal, deoarece o firma la care am fost administrator a intrat in insolventa si se afla in aceasta procedura.
Cum pot afla daca am cazier fiscal? Pot solicita personal cazierul fiscal? daca da, unde? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:40, 16 Iunie 2014
Certificatul de cazier fiscal se eliberează la cerere de Administraţia Finanţelor Publice in raza careia persoana solicitanta isi are domiciliul.

Documente necesare:
- cerere tip, se distribuie gratuit - formularul 502 , (se depune personal sau prin reprezentant)
- actul de identitate (BI/CI) al titularului sau reprezentantului, după caz (original şi copie);
- procură autentică sau împuternicire avocaţială, în cazul în care cererea nu se depune personal, ci prin reprezentant;
- chitanţa în valoare de 20 lei, reprezentând plata taxei de eliberare a certificatului de cazier fiscal;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazier fiscal Costaş Tatiana Costaş Tatiana Bună ziua. Certificatul de cazier fiscal pentru persoane fizice se eliberează la orice organ fiscal sau doar la cel arondat conform domiciliului? (vezi toată discuția)
Model imputernicire si solicitare caziere judiciare ANTONG ANTONG Buna seara, Societatea la care lucrez (o sa-i spun societatea A) are capital privat strain in procent de 100%. In statul societatii comerciale romane A ... (vezi toată discuția)
Succesiune - terenuri in mai multe localitati sicuta sicuta pentru succesiunea dupa tatal meu, care a detinut mici terenuri in baicoi, aricesti- rahtivani si a avut domiciul stabil (casa cu curticica) in plopeni si a ... (vezi toată discuția)