Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociat in doua firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociat in doua firme

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca un asociat poate fi administrator la doua firme (la una este asociat unic,la cea de-a doua ,unul dintre asociati) si daca cele doua firme pot avea acelasi sediu social,in conditiile in care intre cele doua srl-uri este incheiat un contract de comodat.
DA se poate, nu merge sa fii asociat unic la doua societati dar administrator da.
Da pot avea aceiasi adresa de sediu social numai ca trebuie sa ai camere-birouri separate.
Eu asa am procedat si nu au fost probleme.