Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul angajatului in luna de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul angajatului in luna de preaviz

Am lucrat o luna in previz iar cand am luat salariul mi sa spus ca nu am dreptul la bonusuri pe luna respectiva pentru ca mi-am bagat lichidarea. Doresc sa spun ca bonusurile sunt trecute in contract si nu scrie in contract ca in ultima luna nu am dreptul la ele. As vrea sa stiu daca este legal ca eu in ultima luna lucrata sa nu am dreptul la bonusuri.
Pe durata preavizului contractul individual de muncã continuã sã îşi producã toate efectele. Prin urmare, salariatul va beneficia de toate drepturile prevazute in c.i.m., in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.