Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie proces verbal contraventie rutiera
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie proces verbal contraventie rutiera

buna ziua,
in martie am contestat un proces verbal de contraventie, am achitat taxa de timbru insa nu am depus-o in termen. mi-a fost anulata cererea si am facut cerere de examinare dosar depunand ambele taxe de timbru si cea veche si cea pentru reexaminare, insa mi-a fost anulata cererea de reexaminare ca neintemeiata prin hotarare definitiva cu posibilitatea de a formula o noua cerere de chemare in judecata, intemeiata in drept, care sa corespunda rigorilor legii.
Ce inseamna acest lucru? Pot sa mai fac ceva, macar sa mai prelungesc termenul pana cand sa predau permisul?
Buna ziua,
Din pacate NU avand in vedere ca nu mai sunteti in termen.