Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

care pot fi consecintele in cazul in care in urma divortului unul din parinte este obligat sa plateasca celuilalt o pensie alimentara fixa pt. un copil minor dar nu o achita lunar ci o depune intr-un cont bancar apartinand parintelui ce trebuie sa plateasca aceasta pensie?

deoarece parintele ce trebuie sa primeasca aceasta pensie nu a furnizat parintelui ce trebuie sa plateasca pensia nici adresa unde trebuie trimisa prin mandat postal nici un cont bancar in care trebuie virata, parintele care trebuie sa plateasca pensia alimentara poate suferi decizii legale si care ar fi acelea?

multumesc
pai si ce face, isi strange bani in cont sau cum ?
Trimiteti banii prin mandat la adresa pe care o avea cand v-ati judecat.
Trebuie sa stiti adresa unde se afla copilul in primul rans, nu vedeti sau nu ar trebui ?
copilul sta la bunici in alta localitate unde nu se stie adresa exacta iar parintele nu mai sta la domiciliul de la data judecatii, nu se stie adresa exacta unde sta
Ati trimis banii la adresa si v-au venit inapoi ? Dvs nu va vedeti copilul ca nu stiti unde e ?