Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Recuperare prejudiciu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Recuperare prejudiciu

Suntem trei asociati ,unul administrator ceilalti doi angajati cu contract de munca pe durata nederminata pe functii de conducere si executie fara o fisa a postului cu obligatii concrete ;avand in vedere ca toti reprezentau aceiasi familie si ar fi trebuit sa fie interesati in mod egal la bunul mers al societatii.
Cum pot fi recuperate prejudiciile aduse societatii ,prin activitatea defectuoasa a actionarului(angajat ),acesta fiind retribuit conform contractului de munca?
Se poate merge in instanta daca nu solutionati pe cale amiabila. Sunt prezentate putine detalii ca sa pot sa va dau un raspuns ma iaplicat.