Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... e asta o problema de care sa-mi fac griji?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

e asta o problema de care sa-mi fac griji?

buna ziua...am o problema: am o masina pe numele meu din 1992 ,acum 3 ani am imprumutato unui var din partea lu nevasta-mea urmand sa facem actele cand mai da si el de bani....intre timp eu am plecat din tara, iar el a vandut masina, fara a face vre-un act cu cineva....a dat-o pur si simplu....intre timp eu am vanit in tara si am cautat masina in toata tara sin in sfarsit am gasito......ce-l la care am gasito nu a vrut sa pefectam actele,am fost la seful de post pe raza unde am gasit masina i-am povestit situatia si mi-a spus ca nu e de competenta lui,mantionez:cartea masinii a fost tot timpul la mine, iar eu am fost nevoit sa o cumpar inapoi...si asa am si facut. M-am inteles cu el 1700de ron,iar la fata locului iam dat doar 1200 de roni urmand sa-i mai dau diferenta cand am sa vand masina,dar de fapt vreau sa-i opresc taxa pe inpozit pt ca la el a stat doar 1 an masina....El intre timp a mers la politie si cred k vrea sa depuna o plangere,pe baza ca nu-i mai returnez banii sau io stiu. Ce se poate intampla?dati-mi un sfat. Va multumesc
Masina nu a fost niciodata legal pe numele lui. Nu trebuie sa iti faci griji.