Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintare verbala dar si cu un obiect dur
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintare verbala dar si cu un obiect dur

un vecin m-a agresat verbal si daca nu ma feream ma lovea in cap cu un par..m-a asteptat in fata portii ,,noroc ca am intrat repede in curte..pot sa- i fac plangere penala ??? am martor..!!
Dute la politie si fa o sesizare scrsa si apoi daa vrei sa l dai in judecata mergi mai departe daca nu va primi o amenda pentru ca a incercat sa va loveasca cu un obiect contondent, daca aveti martori!