Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale ROL taxe locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

ROL taxe locale

Buna ziua,

am un apartament in sectorul 6, in zona Pacii. In urma divortului ma voi muta din Bucuresti, dar raman proprietar impreuna cu fosta sotie pe apartamentul din S6. Trebuie sa inchid rolul la S6 si sa deschid altul la noul domiciliu? Cum pot plati din Brasov impozitul pentru proprietatea din Bucuresti?

Multumesc,

Dan Revengiu
Atata timp cat veti fi proprietarul acelui imobil, rolul nu poate fi inchis. Depuneti la impozite si taxe, copie dupa cartea de identitate cu noua adresa pt a fi instiintat cu ceea ce aveti de plata. Asigurati-va ca rolul este impartit pe cote de detinere de 50% si 50%, pt a platit doar cat va revine dvs.

Impozitul il puteti plati din Brasov daca cereti la impozite si taxe, celor de la Sector 6, contul Iban unde sa virati banii, dupa care sa sunati la Serviciul Venituri si sa va confirme ca au intrat banii in cont.