Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa judiciara de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa judiciara de timbru

Buna ziua,am o intrebare si va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns.Subsemnata sint din Bucuresti si trebuie sa platesc o taxa judiciara de timbru ptr un proces in cadrul judecatoriei Fetesti.Am sunat la judecatoria Fetesti si mi s-a spus sa platesc taxa de timbru judiciar la primaria mea de domiciliu.Pe de alta parte(din spusele unor cunostiinte) am inteles ca in Bucuresti taxele judiciare si platesc la administratia financiare de sector(ANAF) Deci va rog frumos daca puteti sa ma lamuriti:ptr procesul care il am la Fetesti(unde taxele judiciare se achita la primarie) plata taxei juridice de timbru pe care eu o voi plati in Bucuresti ,o voi face la Primaria de sector sau la ANAF de sector.Va multumesc anticipat ptr raspuns ,o zi buna va doresc.
Plata o faceti in Bucuresti, in contul Primariei de sector.
In ce sector locuiti?
Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 1:
– CONT IBAN - RO79TREZ70121070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 1, COD FISCAL – 12293095, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 1; locaţii care încasează – DIRECŢIA IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 1;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 2:
– CONT IBAN - RO35TREZ70221340202XXXXX deschis la Trezoreria Sector 2, COD FISCAL – 13811802, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 2; locaţii care încasează – DIRECŢIA IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 2 şi OFICII POŞTALE SECTOR 2;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 3:
- CONT IBAN - RO26TREZ70321070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 3, COD FISCAL – 4420465, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 3; locaţii care încasează – C.E.C. SECTOR 3;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 4:
- CONT IBAN - RO48TREZ70421070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 3, COD FISCAL – 4316422, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 4; locaţii care încasează – C.E.C. SECTOR 4;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 5:
- CONT IBAN - RO70TREZ70521070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 3, COD FISCAL – 4433953, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 5; locaţii care încasează – C.E.C. AGENŢIA VICTORIA şi C.E.C. AGENŢIA IATROPOL -COTROCENI;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 6:
- CONT IBAN - RO92TREZ70621070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 6, COD FISCAL – 12380248, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 6; locaţii care încasează – DIRECŢIA IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 6;

Daca nu va puteti prezenta la locatille de incasare, puteti achita prin mandat postal
mii de multumiri ptr raspuns,numai bine va doresc.