avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa judiciara de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa judiciara de timbru

Buna ziua,am o intrebare si va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns.Subsemnata sint din Bucuresti si trebuie sa platesc o taxa judiciara de timbru ptr un proces in cadrul judecatoriei Fetesti.Am sunat la judecatoria Fetesti si mi s-a spus sa platesc taxa de timbru judiciar la primaria mea de domiciliu.Pe de alta parte(din spusele unor cunostiinte) am inteles ca in Bucuresti taxele judiciare si platesc la administratia financiare de sector(ANAF) Deci va rog frumos daca puteti sa ma lamuriti:ptr procesul care il am la Fetesti(unde taxele judiciare se achita la primarie) plata taxei juridice de timbru pe care eu o voi plati in Bucuresti ,o voi face la Primaria de sector sau la ANAF de sector.Va multumesc anticipat ptr raspuns ,o zi buna va doresc.
Cel mai recent răspuns: mioara54 , utilizator 18:26, 25 Noiembrie 2015
Plata o faceti in Bucuresti, in contul Primariei de sector.
In ce sector locuiti?
Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 1:
– CONT IBAN - RO79TREZ70121070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 1, COD FISCAL – 12293095, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 1; locaţii care încasează – DIRECŢIA IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 1;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 2:
– CONT IBAN - RO35TREZ70221340202XXXXX deschis la Trezoreria Sector 2, COD FISCAL – 13811802, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 2; locaţii care încasează – DIRECŢIA IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 2 şi OFICII POŞTALE SECTOR 2;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 3:
- CONT IBAN - RO26TREZ70321070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 3, COD FISCAL – 4420465, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 3; locaţii care încasează – C.E.C. SECTOR 3;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 4:
- CONT IBAN - RO48TREZ70421070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 3, COD FISCAL – 4316422, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 4; locaţii care încasează – C.E.C. SECTOR 4;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 5:
- CONT IBAN - RO70TREZ70521070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 3, COD FISCAL – 4433953, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 5; locaţii care încasează – C.E.C. AGENŢIA VICTORIA şi C.E.C. AGENŢIA IATROPOL -COTROCENI;

Pentru domiciliul/sediul plătitorului din sectorul 6:
- CONT IBAN - RO92TREZ70621070203XXXXX deschis la Trezoreria Sector 6, COD FISCAL – 12380248, beneficiar PRIMĂRIA SECTORULUI 6; locaţii care încasează – DIRECŢIA IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 6;

Daca nu va puteti prezenta la locatille de incasare, puteti achita prin mandat postal
mii de multumiri ptr raspuns,numai bine va doresc.
mii de multumiri ptr raspuns,numai bine va doresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tribunalul bucuresti/ unde taxa de timbru ? calin_andrei calin_andrei Salut, Dosarul este la Tribunalul Bucuresti, reclamanta are sediul in alt oras; unde pot sa platesc taxa de timbru in Bucuresti? La ceva taxe locale? Si ... (vezi toată discuția)
Taxa de timbru- unde platesc? chirilov chirilov Unde platrsc taxa de ti.mbru pentru o succesiune care se judecă la tribunalul buftea iar eu locuiesc ân sectorul 4 (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru DAIANA_ DAIANA_ Buna ziua Avem un debitor persoana juridica, cu sediul social in Buftea. Am sunat la Trezoreria Buftea, sa-mi furnizeze contul in care pot vira taxa ... (vezi toată discuția)