Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Acreditare curs
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Acreditare curs

Buna ziua,
Care este procedura de acreditare a unui curs, ce acte sunt necesare in afara de diploma de studii in domeniu, SRL?
Multumesc!
Va trebuie o firma acreditata ca furnizor de servicii de formare. Fie ONG, fie SRL.
In cazul unui SRL, care este procedura?
Parcurgeti OUG 129/2000 privind formarea profesionala a adultilor, cap. III.
[ link extern ]
si HG 522/2003 - normele metodologice de punere in aplicare a ordonantei 129/2000
[ link extern ] /
elena138, utilizator
Multumesc!