Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Produs in garantie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Produs in garantie

Buna ziua , mi-am cumparat o placa video pentru pc de la un magazin in toamna , iar acum cateva zile in timp ce utilizam pc-ul (pe un site de socializare nu aveam deschis nici o alta aplicatie) sa produs o flama scanteie pe placa video ... am fost cu ea la magazin pentru repararea ei pe garantie si de acolo mi sa spus ca nu se poate repara pe garantie pe motivul ca are urme de arsura pe ea ... tin sa mentionez ca la placa video nu se mai umblase la ea niciodata de cand a fost instalata pe pc si nu prezenta nici o urma de uzura ...
Ce este de facut in cazul acesta ? pot apela la protectia consumatorului?
Apelati la Protectia Consumatorului in baza facturii si a garantiei produsului achizitionat de la respectivul comerciant.
Multumesc :)
gi-jane2, moderator