Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Bani imprumutati fara chitanta
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Bani imprumutati fara chitanta

Buna,intrebarea mea este,daca o persoana spune ca a dat o suma de bani fara nici un act doveditor si se ajunge in tribunal ce se va intampla?
Depinde. Se urmeaza calea fireasca procesuala prin care completul de judecata isi va forma convingerea. Probabil ca vor fi solicitari de probe cu martori si inscrisuri, eventual si interogatorii cerute cu intrebari punctuale, etc. Vor conta, in aceeasi masura, toate informatiile, probele, etc., ce vor fi prezentate. Daca situatia nu se rezolva pe cale amiabila, sau prin recunoasteri ale situatiei conforme cu realitatea ... instanta va dispune solutia, daca actiunea (cererea) va fi admisa. Deci, depinde de multi factori ...
Mihail_POPA, utilizator
Va multumesc,persoana respectiva sustine ca a dat 9000euro pe un teren care era al primariei fara nici o chitanta sau orice altceva,cu martori falsi are castig de cauza?