avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 348 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Acte necesare pentru organizare cursuri de limbi ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Acte necesare pentru organizare cursuri de limbi straine

As vrea sa stiu de ce documente are nevoie o firma ca sa poata organiza in Bucuresti cursuri de limbi straine.
In acest caz, pot fi cursuri cu acreditare si fara (cum e la facultati)?
Daca ati putea sa-mi spuneti de ce acte e nevoie in ambele cazuri.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 13:40, 10 Iulie 2014
Neacreditate nu va sunt de niciun folos, ca nu aveti cursanti. Pentru acreditare, vedeti aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sfat legat de masterat amitza amitza as dori si eu un sfat, va roooooooooooog!!!!!!!!!! sunt proaspat absolventa de drept, si as dori sa urmez unul sau doua programe de master , dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Organizare de cursuri/workshopuri neacreditate Magdalena Valcan Magdalena Valcan Buna ziua, Doresc sa deschid o firma ca carui obiect de activitate, pe langa furnizarea de servicii conexe actului medical, sa fie si realizarea de cursuri de ... (vezi toată discuția)
Infiintare scoala de limbi straine alina_frch alina_frch Sunt un SRL si as dori sa deschid o scoala de limbi straine. Va rog sa ma indrumati spre ceea ce ar trebui sa fac pentru a functiona legal si pentru a putea ... (vezi toată discuția)