Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cec girat -inainte de scadenta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cec girat -inainte de scadenta

Buna ziua,
Am primit un cec cu scadenta 16.08.14 girat. La data girarii este trecuta data de 11.07.14. Este vre-o problema? Astept raspuns ungent!!! Multumesc
ContSters118604, utilizator
Verificati valabilitatea cec-ului la emitent (banca). Trebuia verificat cand l-ati primit. Tocmai pentru a nu avea probleme trebuie sa actionati corespunzator pentru a fi sigur ca scadenta girata este valida pentru data de 16 August 2014 pentru girarea din data de 11 Iulie 2014.