Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit persoana decedata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit persoana decedata

Tatal meu a decedat in urma cu 7 luni . a avut un card de credit la RBS preluat ulterior de unicredit tiriac in valoare de aproximativ 4200 lei. Am dus certificatul de desces la banca, au spus ca se rezolva ca avea asigurare. dupa ceva vreme au revenit k asigurarea era reziliata cu 3 ani in urma pe motiv de neplata, apoi k asigurarea nu acopera decesul de boala, k ulterior sa primesc instintare acasa k societatea de asigurare s-a schimbat. Cine trebuie sa plateasca creditul in continuare?mama mea , eu?
Consultati un avocat din zona,..pentru ca banca probabil a conditionat acordarea creditului de incheierea unei asigurari de viata agreata de ea,deci erau prevazute orice riscuri.Mergeti cu polita de asigurare la avocat
~ Conținut șters la cerere ~