Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... grila noua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

grila noua

ati facut grile noi de salarizare odata cu denominarea? ati facut modificari in cartile de munca?exista prevederi in sensul asta?
merci
Eu am de la ITM - Bucuresti un fel de indrumator privind inregistrarea in carnetul de munca :
MUTATIA INTERVENITA
"Schimbat salariul conform O.U.G. nr 47/2005"
DATA
SALARIUL
se trece salariul de incadrare denominat
ACTUL PE BAZA CARUIA SE FACE INSCRIEREA
se trece nr si data deciziei comune
------------------------------------------------------------------
Pana la 31.08.2005 angajatorii vor intocmi cu data de 01.07.2005 decizii colective care contin :
Nume prenume/CNP/Sal vechi/Sal nou denominat
Eu am de la ITM - Bucuresti un fel de indrumator privind inregistrarea in carnetul de munca :
MUTATIA INTERVENITA
"Schimbat salariul conform O.U.G. nr 47/2005"
DATA
SALARIUL
se trece salariul de incadrare denominat
ACTUL PE BAZA CARUIA SE FACE INSCRIEREA
se trece nr si data deciziei comune
------------------------------------------------------------------
Pana la 31.08.2005 angajatorii vor intocmi cu data de 01.07.2005 decizii colective care contin :
Nume prenume/CNP/Sal vechi/Sal nou denominat
La nivelul fiecarui ITM circula un ordin, un act oficial care prevede reguli pt inscrieri in cartile de munca: decizie pt denominare, anexa la decizie cu 3 coloane (nume, salariu vechi, salariu nou); in cartile de munca la coloana mutatie se scrie: schimbat salariul conform OUG 47/2005, iar la actu in baza caruia se face inscrierea se trece decizia respectiva; data inscrierii : 01.07.2005;