avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... grila noua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

grila noua

ati facut grile noi de salarizare odata cu denominarea? ati facut modificari in cartile de munca?exista prevederi in sensul asta?
merci
Cel mai recent răspuns: ormenisanu alina , utilizator 15:33, 13 Iulie 2005
Eu am de la ITM - Bucuresti un fel de indrumator privind inregistrarea in carnetul de munca :
MUTATIA INTERVENITA
"Schimbat salariul conform O.U.G. nr 47/2005"
DATA
01.07.2005
SALARIUL
se trece salariul de incadrare denominat
ACTUL PE BAZA CARUIA SE FACE INSCRIEREA
se trece nr si data deciziei comune
------------------------------------------------------------------
Pana la 31.08.2005 angajatorii vor intocmi cu data de 01.07.2005 decizii colective care contin :
Nume prenume/CNP/Sal vechi/Sal nou denominat
Eu am de la ITM - Bucuresti un fel de indrumator privind inregistrarea in carnetul de munca :
MUTATIA INTERVENITA
"Schimbat salariul conform O.U.G. nr 47/2005"
DATA
01.07.2005
SALARIUL
se trece salariul de incadrare denominat
ACTUL PE BAZA CARUIA SE FACE INSCRIEREA
se trece nr si data deciziei comune
------------------------------------------------------------------
Pana la 31.08.2005 angajatorii vor intocmi cu data de 01.07.2005 decizii colective care contin :
Nume prenume/CNP/Sal vechi/Sal nou denominat
La nivelul fiecarui ITM circula un ordin, un act oficial care prevede reguli pt inscrieri in cartile de munca: decizie pt denominare, anexa la decizie cu 3 coloane (nume, salariu vechi, salariu nou); in cartile de munca la coloana mutatie se scrie: schimbat salariul conform OUG 47/2005, iar la actu in baza caruia se face inscrierea se trece decizia respectiva; data inscrierii : 01.07.2005;
La nivelul fiecarui ITM circula un ordin, un act oficial care prevede reguli pt inscrieri in cartile de munca: decizie pt denominare, anexa la decizie cu 3 coloane (nume, salariu vechi, salariu nou); in cartile de munca la coloana mutatie se scrie: schimbat salariul conform OUG 47/2005, iar la actu in baza caruia se face inscrierea se trece decizia respectiva; data inscrierii : 01.07.2005;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Leul greu in carnetul de munca adillosu adillosu Aveti idee cum se va scrie salariul in carnetele de munca de la 01 iulie ?? Se scrie "modificat salariul" sau se trece noul salariu odata cu prima modificare ... (vezi toată discuția)
Inscrierea in cartea de munca a schimbarii functiei de baza luca32 luca32 Am o angajata cu contract de munca cu timp partial. Pana luna trecuta aceasta angajata a avut functia de baza la alta societate, de unde a fost concediata. ... (vezi toată discuția)
Cartea de imobil-esti obligat sa treci c.n.p si locul de munca ? ContSters290057 ContSters290057 Fac urmatoarea intrebare: Esti obligat de lege sa treci in cartea de imobil CNP si locul de munca ? Sau administratorul comite un abuz ? Ce poate sa faca ... (vezi toată discuția)