Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Registru zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Registru zilieri

as putea plati femeie de servici la primarie ,2 zile pe saptamana ca zilier
Buna ziua!
Parere mea este nu puteti angaja ca zilier la primarie femeie de servici. -art.1 pct.3 din legea 52/2011 cu modificarile ulterioare.
Elis Ismail, Contabil
Instituţiile publice nu au calitatea de beneficiari în sensul prevăzut de Legea nr.52/2011, excepţia facand :
a) serviciilor de gospodărire comunală gestionate direct de consiliile locale, cum ar fi: sere, spaţii verzi şi grădini zoologice;
b) unităţilor din subordinea Ministerului Tineretului şi Sportului pentru domeniile prevăzute la art. 11 alin. (1) lit. l)–n);
c) institutelor, centrelor şi staţiunilor de cercetare-dezvoltare agricolă aflate în subordinea Academiei de ªtiinţe Agricole şi Silvice „Gheorghe Ionescu-ªişeşti“, precum şi al Institutului de Stat pentru Testarea Soiurilor aflat în subordinea Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, pentru domeniile prevăzute la art. 11 alin. (1) lit. a) şi b).