Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... OBLIGATII PFA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

OBLIGATII PFA

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti in ce masura un PFA ,colaborator al unei companii raspunde cu patrimoniul ,in conditiile in care compania are probleme financiare(este in insolventa),iar problemele financiare nu sunt cauzate de PFA.
Multumesc!
Buna ziua,
Nu raspunde PFA-ul pentru problemele companiei .
Daca PFA nu s-a implicat in administrarea SRL-ului si daca intre PFA si SRL nu au existat tranzactii la pret disproportionat (care sa fie anulabile), atunci PFA nu raspunde.
~ Conținut șters la cerere ~