avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... ORD 36/ 2013 ,urmata de dosar de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

ORD 36/ 2013 ,urmata de dosar de pensie

Buna ziua !
Am rugamintea sa ma ajutati cu sfaturi juridice in skituatia in care ma aflu. Am varsta de 52 ani , cu vechime de 33 ani in munca, din care 19 ani de grupa I de munca. In prezent ma aflu in preaviz de concediere incepand cu data de 14.07.2014, iar din informatiile resurselor umane m-as incadra la pensie in luna martie 2015. intrebarea mea este urmatoarea :daca , dupa depunerea dosarului de pensionare , pot beneficia in continuare de venitul de completare a Ord 36 (fara somaj)?
Multumesc anticipat!

Cel mai recent răspuns: mihaela-ioana , utilizator 11:29, 21 Iulie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie si ordonanta amaiana amaiana Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca o persoana beneficiaza de prevederile ord.36/2013 timp de 24 luni, iar in acest timp se pensioneaza ,ia si pensie si ... (vezi toată discuția)
Pensie pe caz de boala ciubix ciubix Buna ziua.Daca ma pensionez pe caz de boala in perioada in care beneficiez de venit de completare cf.ordonantei 36/2013 mai primesc venitul de completare? (vezi toată discuția)
O.g 36/2013 si pensionare amaiana amaiana Buna ziua.Din august 2014 beneficiez de prevederile O.G,36/2013, timp de 24 luni.In aceasta perioada indeplinesc si conditii de pensionare cu reducerea varstei ... (vezi toată discuția)