avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Probleme declaratie 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Probleme declaratie 112

Am un salariat detasat pana la data de 13.06.2014, data cand ii inceteaza detasarea si inceteaza contractul de munca. Pentru ca are concediu neefectuat, ii compensez co; la validarea declaratiei imi da urmatoarea eroare:"E: asigurat (5) [idAsig = 5] sectiune asiguratA (1)
Ore lucrate efectiv in luna = 0 si Baza Contributie Individuala SOMAJ > 0
eroare regula: S22.1: A_6 = 0 si A_9 trebuie sa fie simultan 0 sau > 0 daca asigSO = 1 si asigurat.A_1 = 1 sau 3
A: asigurat (5) [idAsig = 5] sectiune asiguratA (1)
Nu exista zile lucrate in conditii de munca normale si exista sume
atentionare regula: V69: daca A_8 = 0 atunci A_13 (790) = 0 si A_20 (790) = 0
Lucrez in programul de salarii ciel
De la ciel mi-au spus ca trebuie sa aiba neaparat macar o ora lucrata in luna ca sa nu imi dea eroare sau sa ii pun anulare somaj, variante care nu mi se par corecte pentru ca nu a lucrat deloc in luna, iar anulare somaj nu pot aplica, pentru ca sunt venituri de natura salariala.... deci?
Help!!!!
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 19:57, 25 Iulie 2014
N-aveti ce face, puneti 1 ora lucrata si rezolvati problema. D112 are unele limitari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca, drepturi salariale paulagin paulagin Buna ziua, cum procedez in urmatoarea situatie: ultima zi lucrata 01.01.2016 8 ore, data de incetare 02.01.2016. Decizia de incetare a fost facuta in ... (vezi toată discuția)
Completare declaratie vali2014 vali2014 Buna ziua Am completat in ultima varianta a declaratiei cu sectiunea \\"E\\" si am primit urmatoarele atentionari : asigurat (1) [idAsig = 1] ... (vezi toată discuția)
Declaratia d112 - salariat 2 ore zi,salariul 215 lei suciugeorgeta suciugeorgeta va rog sa imi spuneti daca pentru un salariat cu 2 ore zi,salariul 215 lei care declara ca are functia de baza la firma trebuie sa acord deducere personala ... (vezi toată discuția)