Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Probleme declaratie 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Probleme declaratie 112

Am un salariat detasat pana la data de 13.06.2014, data cand ii inceteaza detasarea si inceteaza contractul de munca. Pentru ca are concediu neefectuat, ii compensez co; la validarea declaratiei imi da urmatoarea eroare:"E: asigurat (5) [idAsig = 5] sectiune asiguratA (1)
Ore lucrate efectiv in luna = 0 si Baza Contributie Individuala SOMAJ > 0
eroare regula: S22.1: A_6 = 0 si A_9 trebuie sa fie simultan 0 sau > 0 daca asigSO = 1 si asigurat.A_1 = 1 sau 3
A: asigurat (5) [idAsig = 5] sectiune asiguratA (1)
Nu exista zile lucrate in conditii de munca normale si exista sume
atentionare regula: V69: daca A_8 = 0 atunci A_13 (790) = 0 si A_20 (790) = 0
Lucrez in programul de salarii ciel
De la ciel mi-au spus ca trebuie sa aiba neaparat macar o ora lucrata in luna ca sa nu imi dea eroare sau sa ii pun anulare somaj, variante care nu mi se par corecte pentru ca nu a lucrat deloc in luna, iar anulare somaj nu pot aplica, pentru ca sunt venituri de natura salariala.... deci?
Help!!!!
N-aveti ce face, puneti 1 ora lucrata si rezolvati problema. D112 are unele limitari.