Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii speciale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii speciale

Buna ziua.
O societate comerciala vrea sa vanda tutun vrac.Pt.aceasta este nevoie de autorizatii speciale sau numai de inregistrarea obectului de activitate la Reg.Com.
Multumesc frumos
Agenţii economici: producători interni, importatori, comercianţi în sistem angro şi en detail, care realizează venituri din vânzările de alcool etilic alimentar, băuturi alcoolice şi orice alte produse destinate industriei alimentare sau consumului, care conţin alcool etilic alimentar, produse din tutun, cafea, cafea cu înlocuitori, cafea solubilă, inclusiv amestecuri cu cafea solubilă, îşi pot desfăşura activitatea numai în baza autorizaţiei de comercializare.

Detalii : [ link extern ] /