avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... IMPOZITUL FORFETAR PFA IL PLATESTE?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

IMPOZITUL FORFETAR PFA IL PLATESTE?

:stunned::stunnedBuna ziua ,as dori si eu un pic de ajutor din partea dv ,a celor care intradevar stiti ce e cu taxa forfetara si stitii ce spune-ti.
As dori sa stiu daca aceasta taxa forfetara afecteaza si pfa-urile platitoare de tva ,daca da as dori sa stiu cum ce se schimba si ce se modifica fata d ece era pana acuma ,Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: lumi71 , utilizator 23:01, 16 Mai 2009
panterita77 a scris:

:stunned::stunnedBuna ziua ,as dori si eu un pic de ajutor din partea dv ,a celor care intradevar stiti ce e cu taxa forfetara si stitii ce spune-ti.
As dori sa stiu daca aceasta taxa forfetara afecteaza si pfa-urile platitoare de tva ,daca da as dori sa stiu cum ce se schimba si ce se modifica fata d ece era pana acuma ,Multumesc anticipat

Poate ati vrut sa va referiti la Impozitul forfetar?
PFA-urile nu se supun acestui nou tip de impozit inventat
Imi cer scuze de neatentia in vb ,da era vb de impozitul forfetar,va multumesc frumos pentru amabilitatea de ami raspunde :)
Deocamdata PFA nu plateste impozit forfetar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sau societate neplatitoare de tva papillon papillon Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati cu niste informatii si sfaturi! As dori sa incep o afacere in domeniul prestarilor de servicii( instalatii electrice). ... (vezi toată discuția)
Srl vs pfa alina240 alina240 Detin in SRL si activitatea principala pe care o desfasor acuma este de inchirieri. M-am gandit sa devin PFA insa am unele nelamuriri, printre care: -Pe SRL ... (vezi toată discuția)
Taxe srl lavitahi lavitahi As dori sa stiu care sunt taxele care trebuiesc platite pt un SRL cu domeniul de activitate \"administrare imobile\". Ma refer la impozite,alte taxe. Doresc sa ... (vezi toată discuția)