Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... IMPOZITUL FORFETAR PFA IL PLATESTE?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

IMPOZITUL FORFETAR PFA IL PLATESTE?

:stunned::stunnedBuna ziua ,as dori si eu un pic de ajutor din partea dv ,a celor care intradevar stiti ce e cu taxa forfetara si stitii ce spune-ti.
As dori sa stiu daca aceasta taxa forfetara afecteaza si pfa-urile platitoare de tva ,daca da as dori sa stiu cum ce se schimba si ce se modifica fata d ece era pana acuma ,Multumesc anticipat
panterita77 a scris:

:stunned::stunnedBuna ziua ,as dori si eu un pic de ajutor din partea dv ,a celor care intradevar stiti ce e cu taxa forfetara si stitii ce spune-ti.
As dori sa stiu daca aceasta taxa forfetara afecteaza si pfa-urile platitoare de tva ,daca da as dori sa stiu cum ce se schimba si ce se modifica fata d ece era pana acuma ,Multumesc anticipat

Poate ati vrut sa va referiti la Impozitul forfetar?
PFA-urile nu se supun acestui nou tip de impozit inventat
Imi cer scuze de neatentia in vb ,da era vb de impozitul forfetar,va multumesc frumos pentru amabilitatea de ami raspunde :)
Deocamdata PFA nu plateste impozit forfetar