Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agresiune verbala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agresiune verbala

Buna seara,
As avea si eu o intrebare la dvs.: In cursul zile de azi,aflandu-ma la servici,)lucrez in domeniul actelor auto) su venit 2 domni: 1 vindea o masina,iar celalata cumpara,cumparatorul dorind sa nu faca toate actele pt inmatricularea masinii,dar eu nestiind acest lucru i-am facut actele necesare inmatric.autoturismului,inclusiv scriindu i pe cartea de identitate a masinii si pe certif.de inmatric.privind instrainarea auoturismului.Dupa perfectarea actelor cei 2 ai plecat,la scurt timp dupa revenind doar cumparatorul si aducandu-mi injurii si scuimpandu-ma spunandu-mi ca nu trebuia sa ii fac toate actele,deoarece el vrea sa vanda masina mai departe,eu i-am vb frumos,dar el a continuat injurandu-ma.Am fost la politie si am depus o plangere impotriva lui.As dori sa stiu ce se va intampla de aici incolo?se poate ajunge la tribunal?Ce masuri va lua politia?
Asteptati sa vedeti ce raspuns primiti de la politie.