avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 747 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept proprietate

buna ziua
as avea nevoie de un raspuns cat mai urgent.
Mama mea vinde apartamentul, fiind unic proprietar in urma divortului, despagubirii.
Ceea ce doresc sa va intreb: poate intampina probleme daca in CF este trecuta ca si proprietar , dar contractul apartamentului a ramas asa cum era de cand a fost cumparat apartamentul ( impreuna cu tatal meu).
Multumesc
Cel mai recent răspuns: bb_yasmi , utilizator 15:01, 31 Iulie 2014
~ Conținut șters la cerere ~
imi puteti raspunde va rog mai pe scurt si in termeni mai pe inteles .
nu inteleg raspunsul la ceea ce am intrebat eu. divortul, partajul, despagubirea a fost acum 20 si ceva de ani. multumesc
Ultima modificare: Joi, 31 Iulie 2014
bb_yasmi, utilizator
Va rog un raspuns. maine trebuie sa mearga la notar cu cei care doresc sa cumpere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract v-c fara plata efectiva cu numerar baroncellil baroncellil buna seara.problema mea este urmatoarea:eu locuiesc cu tatal meu care este grav bolnav dar are discernamant,merge...face totul de unul singur..deocamdata.tatal ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, rog cumunitatea sa ma ajute cu niste raspunsuri. situatie: ... Ioanazax Ioanazax Buna ziua, Situatie: Mama vrea sa cumpere un apartament pentru unicul fiu, cu banii stransi/economisiti din munca ei. Tatalui, pentru ca are viciul jocurilor ... (vezi toată discuția)
Partaj vanzarea apartament Arghir Arghir Am o anume problema...am fost informat de mai multi avocati in privinta asta dar fiecare cu o parere diferita. Situatia fiind: Parintii mei au divortat ... (vezi toată discuția)