Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Repaus saptamanal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Repaus saptamanal

Buna ziua. Am o societate care are ca obiect de activitate fitness si intretinere coirporala. Programul centrului este urmatorul'
L-V- 08.00-22.00
S- 09.00-20.00
D- 09.00-16.00
Am angajate 3 fete care lucreza astfel:
L-V- 7 ore
2 sambete pe luna program de 11 ore s si 7 ore duminica si alte 2 s+d libere .
Imi puteti spune daca procedez corect . Trebuie sa am toate week. libere ? Desi salariatele lucreaza doar 7 ore pe zi si nu 8 . Va multumesc anticipat.
Se face poate face o anexa la c.i.m. cu tot programul pe luna. Eu am dat doar un exemplu cum ar arata un program de munca inegal.