Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cerere de acordare a licentei de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cerere de acordare a licentei de functionare

buna ziua,am nevoie de un model de cerere de acordare a licentei de functionare in domeniul securitatii care sa contina obiectul cererii adresa sediului administrativ datele de contact tel fax pagina web adresa e-mail si numele in clar al reprezentantului societatii.ms
Nr......din.... Ex....

Catre,
Inspectoratul General al Politiei Romane
Directia Politiei Ordine Publica

In baza Legii 333/2003 cu modificarile si completarile ulterioare,va rugam sa acordati licenta de functionare pentru S.C.................,ca societate specializata de paza ,avand ca obiect principal de activitate C.A.E.N. ......."Activitati de protectie si garda"
-servicii de paza a obiectivelor,bunurilor si valorilor,precum si servicii de consultanta
-servicii de paza a transporturilor de bunuri si valori importante,precum si servicii de consultanta in domeniu
-servicii de protectie personala specializata,denumita garda de corp,precum si servicii de consultanta in domeniu
Anexam documentele necesare,cu privire la licentierea societatilor specializate de paza conform H.G.1010/2004 SI H.G.935/2007,conform opis.

Administrator
se va completa cu documetatia aferenta sa corespunda conf. opis se depun la Serviciile de Ordine Publica Judetene
geo-vem, utilizator