Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Minciuna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Minciuna

Buna ziua,
Am facut pana acum 2 sesizari la itm dar nu am primit niciun raspuns
E clar ca tine cu angajatorul dar eu am nevoie de acea adeverinta de venit pe care angajatorul impreuna cu contabila nu vor sa mi-o elibereze.
Nu mai zic de concediul de odhna neefectuat dupa 1 an si 4 luni
Nu mai stiu ce sa fac.
Dare asa e cand "seful" e arab! se stie!
cei de la ITM va vor raspunde dupa 30 de zile..... la noi acest termen la bugetari e sfant......chiar de dureaza mai putin......puteti cere in instanta adeverinta prin obligatie de a face.....dar dureaza.....si mai sunt in vacanta judecatoreasca.....
Cand ati depus sesizarile la ITM ?
pe 31 iulie sau 1 august dar a fost depusa on line unde am expus pe larg problema de la fostul loc de munca,ca nu mi s-a dat co cat am lucrat adica un an si 4 luni,,dar eu am nevoie urgenta de aceasta adeverinta imi cere la noul loc de munca
De la acele date , calculand 30 de zile inseamna ca raspunsul ITM-ului va trebui sa va parvina la sfarsitul lunii august, inceputul lunii septembrie.
Cornel Vasile, Consilier juridic