Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichetele de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichetele de masa

Ar fi posibila acordarea unui tichet de masa la un cumul de 8 ore suplimentare,respectiv in cazul lucrului in zilele de sambata sau duminica,si ce pasi ar trebui urmati pentru a obtine acest drept?
Daca salariatul presteaza activitate suplimentar in zilele de repaus saptamanal nu poate primi mai multe tichete de masa decat numarul zilelor lucratoare din luna pentru care se face distribuirea.
Salaritului nu i se acorda tichete de masa in zilele in care beneficiaza de timp liber in compensarea orelor suplimentare.