Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contract cu fractie de norma= contract de baza
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contract cu fractie de norma= contract de baza

pentru o persoana care are un singur contract de munca cu fractie de norma de 2h se va considera ca este contract de baza? conteaza la calculul impozitului pe salar?
~ Conținut șters la cerere ~
@ baura

Numai daca este declarat de salariatul in cauza, un loc de munca cu timp partial poate fi si locul de munca unde are functia de baza.

Conteaza numai la acordarea deducerii personale.
la asta m-am referit, la deduceri, daca salariatul nu mai are alt contract de munca , atunci are deducere la contractul cu fractie de norma, fiind considerat contract de baza?
Asa cum a raspuns @freeelis se aplica deducerea de baza si suplimentara, daca e cazul.
multumesc