Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Data examenului de primire in barou 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Data examenului de primire in barou 2009

Cunoaste cineva vreo informatie cum ca nu s-ar tine examenul in nov-dec. ca de obicei, adica asa cum scrie in Legea 51 (ultimul semestru), caci cei de la UNBR, care in primul rand ar trebui sa ne furnizeze o informatie corecta si DIN TIMP raspund ca "nu se stie".
Asa mi s-a zis si mie ca nu se stie ... .... ...eu una m-am apucat de invatat , ca sa stiu :)
Succes.
Pana nu se publica oficial sunt doar zvonuri.
Oricum o sa aflati cu cel putin 60 de zile inainte de data examenului. Si daca vreti sa sustineti acest examen, puteti sa mai cititi si sa invatati intre timp....Bafta
momentan legea prevede ca se organizeaza in trimestrul 4 al fiecarui an.
Alex Chiciu, Avocat
Păi om al legii, cum ar veni, sunt şi legiuitorii. Care nu se sfiesc să schimbe legea şi s-o întoarcă pe câte părţi doresc, indiferent de ce-au stabilit în forma iniţială. Sunt mulţi cred care nu ar mai băga mâna în foc că ce prevede legea azi, la fel va fi şi mâine. Bine, nu e chiar aşa de dramatică situaţia, dar suficient încât majoritatea să stea în aşteptare, cu ochii'n patru.
zvonuri sunt: cica s ar sustine in luna august, la nivel national, si vor teste grila.