avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs in perioada CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs in perioada CCC

Buna ziua.
As dori sa ma lamuriti si pe mine intr-o situatie concreta, ce este de facut: in sectorul bugetar, o salariata se afla in CCC pe pana la 2 ani. Daca angajatorul organizeaza un concurs, aceasta salariata poate participa?
Trebuie sa faca cerere de intrerupere a CCC ca sa poata participa la concurs sau nu neaparat?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: catalina77 , utilizator 12:33, 11 August 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

1. componenta comisie de concurs. 2. revenire din ccc. denisa2011 denisa2011 buna ziua, am si eu doua intrebari:1. Cine trebuie sa participe la un conscurs in cadrul unei institutii publice daca nici una din ele nu are studii economice ... (vezi toată discuția)
Interimat loara123 loara123 Sunt intr-o situatie cel putin ciudata. Am aflat abia acum ca eu sunt pe functie de conducere interimara de 8 ani de zile desi acum 7 ani am primit o ... (vezi toată discuția)
Lider de sindicat ambrapamfil ambrapamfil Buna ziua! Vreau sa stiu daca exista vreun temei legal conform caruia liderul de sindicat dintr-o scoala are obligativitatea de a participa la concursul de ... (vezi toată discuția)