Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs in perioada CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs in perioada CCC

Buna ziua.
As dori sa ma lamuriti si pe mine intr-o situatie concreta, ce este de facut: in sectorul bugetar, o salariata se afla in CCC pe pana la 2 ani. Daca angajatorul organizeaza un concurs, aceasta salariata poate participa?
Trebuie sa faca cerere de intrerupere a CCC ca sa poata participa la concurs sau nu neaparat?
Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~