Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum pot transfera un site de pe PFA pe SRL?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum pot transfera un site de pe PFA pe SRL?

Am un site. Am inregistrat acest site de cativa ani pe PFA.

Acum vreau sa folosesc siteul pe SRL (sa intre banii pe contul srl). Fac bani cu siteul asta, deci nu stiu cum se procedeaza. Am intrebat un consultant fiscal si mi-a zis ca nu este recomandat sa vand ceva de la PFA la o firma care este tot a mea.

Transferul proriu zis este simplu: deschid un alt cont pentru numele de domeniu pe firma si se transfereaza intr-un minut.

Insa nu vreau sa am probleme mai tarziu cu fiscul la un eventual control.
Cerere de transfer a dreptului de folosinta a domeniului de la pfa la srl, adresata la rotld.ro, astfel srl-ul va deveni titular de domeniu.
multumesc