Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie punere cercei
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie punere cercei

Buna ziua,

De unde pot obtine autorizatie sa pot pune legal cercei(cu pistol special) sau ce cursuri pot urma sa intru in posesia documentelor necesare obtinerii autorizatiei?

Multumesc,
Marius
Buna ziua,

Daca vreti sa va deschideti un salon cu aceasta activitate, inainte de toate va trebui sa faceti cursuri in acest sens (nu sunt foarte multe scoli de acest gen, cred ca in Bucuresti sigur gasiti), plus curs de igiena (daca nu este cuprins in cursul de tatoo&piercing). Dupa care va infiintati un PFA sau II. Ulterior obtineti autorizatia de functionare de la Primaria din localitate, si autorizatie de la Directia de Sanatate Publica.