Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Calcul impozit venit microinteprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Calcul impozit venit microinteprindere

anul trecut la 31.12.2013 am avut o cifra de afaceri de 215.000 lei si am trecut de la impozitul. pe profit la impozitul pe veniturile microinteprinderilor, daca iau o casa de marcat o pot deduce din imp.. pe venit. microinteprinderilor
ART. 112^7
(2) În cazul în care o microîntreprindere achiziţionează case de marcat, valoarea de achiziţie a acestora se deduce din baza impozabilă, în conformitate cu documentul justificativ, în trimestrul în care au fost puse în funcţiune, potrivit legii.