Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare personal contractual in institutii publice
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare personal contractual in institutii publice

Buna ziua,
Sunt un inspector al unui serviciu public din subordinea consiliului local si am fost detasat la Primarie pentru a fi un manager de proiect. De 5 ani sunt detasat. Doresc sa promovez pe un grad superior. Cum pot sa fac acest lucru? La unitatea unde sunt detasat, ori sa revin la unitatea de baza? Fisele mele de evaluare sunt facute de Primarie in ultimii 3 ani....
Multumesc
Jesus, 5 ani de detasare non-stop???
Promovarea ar trebui sa o faca angajatorul unde aveti cim-ul.