Forum Discuţii juridice Traduceri Imi poate recomanda cineva un ghid de invatare germana ...
Discuție deschisă în Traduceri

Imi poate recomanda cineva un ghid de invatare germana fara profesor ?

Buna ziua. Anul viitor intentionez sa plec la niste prieteni in Germania. Nu stiu deloc limba germana. Imi poate recomanda cineva un ghid (link, site sau ce-o fi online pe internet) de invatare cuvinte, expresii uzuale, cu audio bineanteles ? As dori ca eu sa pot introduce cuvintele sau expresiile pe care le doresc si sa-mi apara traducerea si audio. Multumesc daca ma poate ajuta cineva si va doresc toate cele bune.
Pilu, utilizator
Am gasit cateva sugestii interesante in linkul de mai jos, par utile dar veti sti mai bine Dvs. cand le veti studia.
[ link extern ] /
Este bine stiut faptul ca o limba straina se invata in tara respectiva asa ca, va veti imbunatati limbajul chiar in Germania.
Mult succes!
L.C.
Multumesc mult Laura Ciobeica :kissing: