Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Actualizare CIM din 2000
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Actualizare CIM din 2000

Buna ziua,

In 2000, CIM avea o anumita structura, in 2014, are alta structura. Cei de la ITM mi-au sugerat sa actualizez contractele vechi dupa forma in vigoare dar nu mi-au spus si cum as putea sa o fac.
Anulez contractele si fac altele? Fac act aditional in care inserez tot CIM 2014?
~ Conținut șters la cerere ~
Fac act adit nr. cu articol unic in care se dispune actualizarea formatului CIM, dupa care copiez si inserez tot continutul noului CIm in actul aditional, cu modificarile care au survenit pana la zi? Ulterior cand voi face modificari la CIM, de structura, voi face referire la nr de CIM initial?
Din punct de vedere juridic, e legal?
~ Conținut șters la cerere ~
Da, da. Asta e partea usoara dar, in CIM din 2000, nu am litere, am cifre, nu exista o corespondenta intre ele. Daca de ex. la CIM, Felul muncii este la cap II, in 2011 este la litera E, durata este la I iar in modelul din 2011 este la litera C.Iar in modelul din 2011, sunt informatii suplimentare.
~ Conținut șters la cerere ~