Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un sfat privind impozitul pe casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un sfat privind impozitul pe casa

Buna ziua am si eu o problema.Am o casa la tara la care nu am platit impozitul din 2010.Impozitul anual este de 220 ron , iar acuma in 2014 a venit hartie cu 3000 de ron si scria ca dobanda si penalizari.Eu din cate stie ca legea zice ca ori dobanda ori penalizari, cum este pana la urma, va rog sa imi explicati ca nu mi se pare logic ca dupa 4 ani sa am suma asta , spunetimi o indrumare cum sa platesc etc.ce sa fac va rog mult.Va astept raspunsul dvs.Va multumesc.
exu, utilizator
Platiti impozitul restant , pana la zi , pt a stopa acumularea de majorari . Dupa aceea mai vedeti.
Dar cum pot plati asa de mare suma iar adoua problema in 4 ani sa fie 3000 de ron nu vi se pare ca ii cam exagerat??Eu stiam ca este o lege unde zice ca ori penalizari ori dobanda ,nu amandoua.
U sfat va rog