Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Numar asigurari sociale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Numar asigurari sociale

Buna! Cum pot sa aflu care e numarul meu de asigurari sociale?
degread, utilizator
Registrul de stat al evidenţei individuale în sistemul public de asigurări sociale se ţine de Casa Naţională.
Datele şi documentele din Registrul de stat al evidenţei individuale în sistemul public de asigurări sociale fac parte din categoria informaţiei confidenţiale.
Doar daca doriti sa stiti daca sunteti asigurat/a intrati pe site-ul CNAS si in baza CNP aflati situatia, completand formularul de la sectiunea "Verificare asigurat"
Veti obtine informatia privind daca sunteti sau nu asigurat, ultima inregistrare la medicul de familie si codul personal CID.Pentru cei interesati, gasiti si un program de generare CID pe baza CNP al angajatilor.
nucu$, utilizator