Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... care sunt creantele fiscale?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

care sunt creantele fiscale?

neplata amenzilor contraventionale,cheltuielilor judiciare sunt creante fiscale?
Anumite venituri sub formă de impozite, taxe, contribuţii etc. constituie o creanţă fiscală.

Amenzile contravenţionale constituie creante fiscale.