Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Referitor la cass
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Referitor la cass

Buna ziua,
Daca urmeaza sa inchei un contract de munca pe perioada nedeterminata pentru o persoana care este asigurata la sistemul de sanatate din Spania, locuieste in Spania, firma din Romania mai este obigata se retina de la salariat cass sau sa vireze contributia angajatorului la cass? care este baza legala??
Mulrtumesc!
Nu se prevad exceptii in acest caz. Se vor achita toate contributiile aferente salariului.
Buna ziua,
In acest caz nu trebuie sa aduca din Spania Formularul a1??
Multumesc!
Formularul A1 este necesar doar in situatia in care salariata din Spania urmeaza a fi detasata in Romania.