Forum Discuţii juridice Executare silită cum poti gasi o persoana restanta la banca
Discuție deschisă în Executare silită

cum poti gasi o persoana restanta la banca

Buna ziua! As dori sa stiu daca prin aplicatia REVISAL este posibil sa fie gasita de catre executorul judecatoresc sau firma de recuperare o persoana care are rate neplatite la o banca din 2010 si, totodata, daca sentinta Judecatoriei si solicitarea de executare silita trimisa de executorul judecatoresc pot fi contestate si se poate invoca prescriptia. Mentionez ca atat in sentinta cat si in adresa executorului persoana vizata este inscrisa cu un domiciliu pe care l-a avut in urma cu peste 10 ani... Multumesc!
executorul face adresa catre ITM pt a afla daca si unde e datornicul angajat.
debitorul poate face contestatie in termen de 15 zile de cand afla ca e executat silit.
Multumesc! Unde se depune contestatia?
La instanta care a incuviintat executarea, poate fi judecatoria pe raza careia isi afla domiciliul debitorul, verificati pe portal.
Cu placere !