Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Denuntare unilaterala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Denuntare unilaterala

Eu am depus o suma de bani la o firma de investitii. Astazi am primit aceasta notificare si daca imi puteti spune ce inseamna as aprecia mult
"In baza art.12, lit. 3, SSIF Eq Invest S.A va notifica prin prezenta denuntarea unilaterala a Contractului cu prestari de servicii de investitii financiare incheiat intre dvs si Eq Invest astai 3 sept 2014 in vederea incheierii contractului incepand cu 8 oct 2014.In aceasta perioada de 30 zile va rugam sa ne contactati pt a ne comunica optiunea referitoare la transferarea portofoliului dvs respectiv:
-Vanzarea instrumentele financiare prin intermediul nostru sau transferul acestora in sectiunea 1 a Depozitului Central
-Sumele de bani in contrul dvs bancar - in cazul in care au intervenit modificari in datele bancare de la ultima comunicare(nr cont, banca, surcursala)
In cazul in care nu ne contactati pana in 8 octombrie 2014, instrumentele financiare detinute vor fi transferate in sectiunea 1 a Depozitului Central iar eventualele sume de bani aflate in cont vor fi transferate in contul dvs bancar."

Imi puteti soune ce rezulta din aceasta notificare? Sa inteleg ca colaborarea se incheie si sumele depuse se vor restitui in contul IBAN pe care il au in evidenta sau pe care il voi trimite in caz ca s-a schimbat ceva?
Va multumesc
Srb, utilizator
Da,va anunta ca, contractul inceteaza si va intreaba daca va vindeti portofoliul prin intermediul lor sau il depuneti la Depozitarul central,care este o institutie care se pcupa cu compensarea si decontarea instrumentelor financiare precum si evidenta registrelor S.C.
Revin,daca doriti sa stiti care decizie este mai avantajoasa luati legatura cu un broker.