avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Art.100 NCP - Conditiile liberarii conditionate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Art.100 NCP - Conditiile liberarii conditionate

Buna ziua,

Stiti cumva daca este in dezbatere modificarea artticolului 100 al Noului Cod Penal legat de Conditiile liberarii conditionate?

Si daca da, puteti sa-mi spuneti cum se va modifica?

Cu stima,
Cel mai recent răspuns: floare-albastra , utilizator 15:52, 4 Septembrie 2014
chiar daca ar fi in dezbateri, de asta se cheama dezbateri pt ca nu stie nimeni daca si cum se modifica
nu stiti daca este in dezbatere?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate executa restul pedepsei la domiciliu? amales amales daca un condamnat definitiv este in regimul deschis poate executa la domiciliu restul pedepsei ?bine inteles cu bratara?cine stie ceva ? (vezi toată discuția)
Libertate conditionata fata_scumpy fata_scumpy stie cineva daca o persoana condamnata pentru lovituri cauzatoare de moarte poate aplica pentru libertate conditionata, desi indeplineste conditiile ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata Shiva93 Shiva93 Buna ziua, daca am o condamnare definitiva de 30 de luni si eu am executat 18 luni de arest, peste cat timp voi putea beneficia de liberarea conditionata prima ... (vezi toată discuția)