Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... CERTIFICAT privind identificarea numărului ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

CERTIFICAT privind identificarea numărului topografic/cadastral

Nu am nr. cadastral si topografic ale unor terenuri, ci doar localitatea, numele si nr de casa al proprietarului. Nu am nici acte de proprietate. Pot obtine un "CERTIFICAT privind identificarea numărului topografic/cadastral şi de carte funciară după numele/denumirea proprietarului"?

Exista vreo cerere tip? Daca am inteles bine, doar printr-un notar se poate obtine acest certificat?
Se depune anexa1.25 din Ordinul Directorului General al ANCPI nr. 700/2014 la biroul de carte funciara aferent localitatii.
FLORIN FLOREA, Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI
Multumesc! Notarul percepe un tarif separat de cel al BCPI de 100 lei?
depinde de dansul ce onorariu va solicita, puteti depune cererea si dumneavoastra.
Eu am gasit informatia ca: Serviciul se poate solicita la cererea persoanelor abilitate prin legi speciale sa solicite aceste informatii (executori judecatoresti, instantele de judecata, organele de urmarire penala, notarii publici, proprietarul imobilului etc.).

Eu nu sunt proprietarul imobilelor, ci bunicul meu decedat de mult!
Probabil dezbateti succesiunea bunicului. Daca o faceti prin instanta , avocatul prin imputernicire avocatiala poate cere pentru dvs aceste documente.