Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Problema talon mov pensionari
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Problema talon mov pensionari

O cunostiinta are urmatoarea problema : si-a pus pensia pe card deoarece nu poate fi prezenta pe perioade mai lungi de timp aceasta fiind plecata la tara mai ales pe perioada vara ce se poate intampla dca aceste taloane mov nu sunt ridicate de la posta pe o anumita perioada de timp si pe ce perioada anume?
~ Conținut șters la cerere ~
Taloanele adunate se ridica de la Casele locale de Pensii. Din când în când va trebui să luați legătura cu casa de pensii, pentru a le lua si a nu se ridica suspiciuni asupra adresei sau existentei pensionarului sau, puteti solicita sa nu vi le mai trimita prin posta pentru ca le veti ridica personal de la casa. Discutia prealabilă cu casa ar fi necesara. Obiceiurile casei pot diferi.