Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA CAEN 6202 Consultanta in tehnologia informatiei
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA CAEN 6202 Consultanta in tehnologia informatiei

Exista lege prin care se specifica care sunt responsabilitatiile/sarcinille unei persoane care are PFA cu CAEN 6202 ?

Ex: Monitorizarea performantelor solutiilor IT&C implementate se incadreaza in CAEN 6202 sau se incadreaza in alta clasa ?
ntony, utilizator
6202 Activitati de consultanta in tehnologia informatiei Aceasta clasa include planificarea si proiectarea sistemelor de calculatoare ce integreaza hardware, software si tehnologii de comunicatii. Serviciile de consultanta pot include si activitatea de pregatire a utilizatorilor.

Cred ca ce ati mentionat intra la consultanta, deci este bun caen-ul 6202.
Multumes pentru raspuns, dar ar dori sa stiu daca exista vreo lege in care sa se specifice clar care sunt activitatiile concrete (ex: Monitoriza performante solutii IT&C) care se pot face, sau este mai mult "intuitie" ?
Clasificarea CAEN la nivel national este reglementarea.

6202 Activitati de consultanta in tehnologia informatiei Aceasta clasa include planificarea si proiectarea sistemelor de calculatoare ce integreaza hardware, software si tehnologii de comunicatii. Serviciile de consultanta pot include si activitatea de pregatire a utilizatorilor.

Nu este prevazut expres decat ce este mai sus, deci sa zic 'intuitie'.