Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării CEC-uri cu dobanda si castiguri in autoturisme in ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

CEC-uri cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 lei dinainte de 1989

Am mai multe CEC-uri cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 lei dinainte de 1989, as putea sa-mi recuperez banii la valoarea actuala si cum?
Multumesc mult.
Acelea nu erau cecuri (cecurile fiind instrumente de plata, iar CEC era denumirea institutiei bancare de atunci - Casa de Economii si Consemnatiuni), ci librete de aconomii cu castiguri in autoturisme.
Parerea mea este ca ar fi bine sa va adresati in scris institutiei emitente pentru a vedea punctul lor de vedere. Nu as fi mirat daca raspunsul ar fi ca un astfel de libret valoreaza la ora actuala cam 0,50 lei. In opinia mea ati avea dreptul la despagubiri si ati avea chiar castig de cauza in cadrul unei actiuni in instanta.
ContSters44758, utilizator
De ce nu ati asteptat sa treaca 50 de ani?

Cititi topicuri deschise aici

www.avocatnet.ro/content/for...