Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Situatie CEC-uri
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Situatie CEC-uri

Buna ziua,sunt in posesia a unor CEC-uri vechi din anii 1976....1985 (Libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme(5000 mii lei),Libret de economii cu dobanda,Casa de Economii si Consemnatiuni obligatiune 4% cu castiguri de doua sute lei (nenominale),din auzite si de la tv am auzit ca s-a dat o lege ca cei care detin ceea ce am mentionat mai sus CEC ar da diferite sume celor care detin carnete CEC...mentionez ca CEC-urile sunt ale socrului meu care din pacate a decedat in anul 2005.
Va rog sa mi transmite-ti si mie ce trebuie sa fac pentru a beneficia de aceste CEC-uri.Multumesc anticipat.
Cititi aici si va lamuriti: www.avocatnet.ro/content/for...
Unii avocati sustin ca daca se deschide actiune in instanta exista posibilitatea de castig si pentru CEC-urile cu dobanda si castiguri in autoturisme/ apartamente. Intrebati fiind, acesti avocati nu pot da relatii despre persoane care au castigat in instanta.